Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

AFŞİNDER
Dernek Logosu Dernek Logosu

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Takip Edin Takip Edin

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@afsinder.org

Tamburdan Sızan Nağmeler


defa gösterilmiştir
Eğitim ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sanata verdiği önem ile bilinen Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, AFŞİNDER, ses ve tambur sanatçısı Hakan Dedeler´i, cumartesi sohbetleri adı altında devam ettirdikleri geleneksel toplantıda “Tamburdan Sızan Nağmeler” adlı programa konuk etti.


İstanbul da müzik hayatına devam eden ve birçok sanat akademisinde eğitmenlik yapan Kahramanmaraş'lı ses ve tambur sanatçısı Hakan Dedeler, Afşinder?in geleneksel cumartesi sohbetleri adlı programında, üniversite öğrencileri ve hemşerileri ile buluştu.

Program katılımcılara Afşinder tarafından hazırlanan yöresel yemeklerin yenilmesi ile başladı. Yapılan yemek duasının ardından açılış konuşması için kürsüye gelen dernek başkanı Ahmet Ardıç, huzurun sesi olan tambur dinletisi için bizleri kırmayıp davetimize icabet eden Sayın Hakan Dedeler?e teşekkür ediyorum diyerek başladı. Hemşerilerimize İstanbul da yaşarken farklı kültürel ve sanatsal kazanımlar edinmeleri için elden geldiği kadar faklı konu ve konuklarla buluşturmaya yönetim olarak çalışıyoruz, umarım istifadeye vesile olur ve keyif alırsınız dedi.

Sonra kürsüye gelen ses ve tambur sanatçısı Hakan Dedeler ise ilk bölümde söyleşi tarzında tamburun hikâyesini ve müzikle olan ilk tanışmalarından bahsetti. Türkiye?nin birçok ilinde farklı konserlere davet edilip gittiklerini söyleyen Dedeler, ilk defa bir hemşerileri tarafından davet edilmenin mutluluğunu yaşadığını ifade edip, dernek başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum dedi. Dernek üyeleri ve üniversite öğrencilerinin de tambur hakkında merak ettikleri soruları büyük bir özveri ve samimiyetle cevaplayan Dedeler, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize önemli hayat tecrübelerinden bahsedip nasihatler verdi, son bölümde bir birinden güzel türküleri tambur sesinin o eşsiz güzelliği ve sakinliği ile çalıp seslendirerek dinleyenleri mest etti.

Program, günün anısına Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç?ın, ses ve tambur sanatçısı Hakan Dedeler ?e plaket takdim edip katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2009 afsinder.org

Tam Ekran