Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

AFŞİNDER
Dernek Logosu Dernek Logosu

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Takip Edin Takip Edin

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@afsinder.org

KİTAP OKUYORUM, ÖĞRENİYORUM;

Kitap okuyorum, öğreniyorum;


defa gösterilmiştir
İnsan bilmediğine düşmandır...


Dostluk Kardeşlik ve Kültürün buluştuğu adres olan AFŞİNDER cumartesi sohbetlerinde yine farklı bir konuk ve etkinliğe imza attı. Dernek üyelerini bilgilendirmek için tarih, kültür, sanat ve aktüel olarak güncel konulara temas eden programlar yaparak dikkat çeken Afşin Eshab-ıKehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, Kütüphaneler haftası münasebeti ile dernek merkezinde kitap okuma saati düzenledi.

Dernekkütüphanesinde bulunan Kahramanmaraşlışair ve yazarların kitapları programa gelen, genç, yaşlı, bayan ve çocuklartarafından okundu. Programın ilk bölümünde dernek üyeleri ile hususi okumasaati yapılarak sükunet içerisinde seçilen kitaplar okundu.

İkincibölümde ise içinde bulunduğumuz üç aylar münasebeti ile Abdullah Hırabaşoğlu hoca tarafından manevi bereket aylarındanazami istifade nasıl edilir, önemli geceler nasıl değerlendirilir ve ümmetinRahmet ve Mağfiret ayı olan Ramazana nasıl girilir konuları işlendi.

Konu hakkında açıklama yapan Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç, İnsan bilmediğine düşmandır demiş atalarımız. Bizlerde farkındalık oluşturmak adına bu toplantımızda tüm üyelerimize kütüphanemizde mevcut olan Kahramanmaraşlı yazarlarımıza ait eserleri dağıtarak belli bir süre okumalarını istedik. Katılan herkes mutlaka birkaç sayfa okudu. Etkinlikten amacımız kitaba dokunmak, kokusunu almak,yazarları tanımak ve kendi aile fertlerine güzel bir örnek olmalarını hedefledik. Kütüphaneler haftasına özel bu etkinlik ile ayrıca diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmayı arzu ettik. Yazarlarımıza, tüm katılımcılara ve kıymetli Abdullah hocamıza teşekkür ediyorum dedi.

Program sonunda katılımcılara yöresel yemekler ikram edildi.


RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0391

© 2009 afsinder.org

Tam Ekran