Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

AFŞİNDER
Dernek Logosu Dernek Logosu

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Takip Edin Takip Edin

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@afsinder.org

AFŞİNDER´DEN ASRIN HASTALIĞI ´´YEİS´´ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Afşinder´den Asrın Hastalığı ´´Yeis´´ Üzerine Söyleşi


defa gösterilmiştir
MADDİ MANEVİ HASTALIKLARIN TEMEL SEBEBİ “YEİS - ÜMİTSİZLİK”TİR


Geleneksel?Cumartesi Sohbetleri? adlı toplantılar ile bir çok değerli konuk ağırlayan ve önemli konulara temas eden AFŞİNDER, bu haftaki toplantıda asrın hastalığı olarakta bilinen YEİS ? ÜMİTSİZLİK konusunu ele aldı.

İstanbul dafaaliyet gösteren ve kısa adı AFŞİNDER olan Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültürve Çevre Derneği, gurbetteki hemşerilerini hem öz kültürlerinden uzaklaştırmamak, eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek olmak, hemde farklı konu ve konuklar ile yaşam standartlarını zenginleştirmek üzerine geleneksel hale getirdikleri Cumartesi Sohbetlerinde bu hafta kısa adı BAYDER olan Bağımsız Yaşam Derneği Başkanı sayın Regaib BOSTAN ?ı konuk etti.

Programa gelenlere yöresel tava ve tatlı ikram edildi. Bir süre memleket üzerine sohbet edildikten sonra çaylarla birlikte toplantının esas konusuna geçildi.

Günümüzde birçok insanın maddi ve manevi hayatını etkileyen en önemli faktörün YEİS yani ÜMİTSİZLİK olduğunu söyleyen BAYDER Başkanı Regaib Bostan, kısaca dernek faaliyetlerinden bahsettikten sonra konuşmasına, ümidini kaybetmiş, yaşamaktan bir gayesi olmayan, imanı zayıf insanların her türlü kötülüğü yapabileceklerini ve onların gerçek hastalar olduğuna vurgu yaparak başladı.

İnsanları canlandıran emelleri,öldüren ise YEİS?tir?

İman varsa, mutlaka imkanda vardır?

Uzun yıllardır madde bağımlıları ile yaptıkları çalışmalardan edindiğimiz tecrübe ile, ?İman varsa İmkanda vardır? düsturu çerçevesinde, zayıf ve bilmediğinden dolayı inancı eksik insanlar ile şeytan çok uğraşıyor. Şeytan hep ümitsizlik ile yaklaşıyor.  İnsan da önce dünyadan sonra ise ahiretten kopmalar ve inkarlar başlıyor, en sonunda ise şirk ile noktalanıyor. Bizlerde gerek Bayder gerekse Suffa Vakfı olarak insanların eğitimlerini önemsiyor, onların bilgilenmeleri için çalışıyoruz. İnsanları canlandıran emelleri, öldüren ise yeis?tir diyor Bediüzzaman Said Nursi. Bizler ümitliyiz, işte Afşinder gibi dernekler ve sizler gibi duyarlı insanlar olduğu müddetçe gelecek günler ve nesiller için ümitliyiz.

İnsan ümidini kaybetmemeli, Müslüman sürekli ümitvar olmalıdır. Cenab-ı Hakkın rahmet hazinesi geniştir. Zaten ümidimizi kaybetmeye başladığımız dakikada hem kendi sağlığımızı, hem toplum hayatındaki enerjimizi, hem de ahiretimizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacağız. Bu dünyaya geliş gayemizin ne olduğunu iyi anlayıp, iyi insanlarla beraber olmaya gayret etmeliyiz. Kısacası maddi manevi tüm hastalıklarımızın kaynağı yeis?tir, dedi.

Programsonunda Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç, davetimizi kırmayarak tecrübelerini bizimlepaylaştığı için sayın Regaib Bostan ?a teşekkür edip, YEMLİHA Dergisi veçeşitli hediyeler takdim etti.


RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0391

© 2009 afsinder.org

Tam Ekran