Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

AFŞİNDER
Dernek Logosu Dernek Logosu

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Takip Edin Takip Edin

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@afsinder.org
2019 - 2020 Eğitim Bursları
2019 - 2020 Eğitim Bursları
2018 - 2019 Eğitim Bursları
2018 - 2019 Eğitim Bursları
Afşinder´den Asrın Hastalığı ´´Yeis´´ Üzerine Söyleşi
MADDİ MANEVİ HASTALIKLARIN TEMEL SEBEBİ “YEİS - ÜMİTSİZLİK”TİR
Kitap okuyorum, öğreniyorum;
İnsan bilmediğine düşmandır...
AFŞİNDER DEN MUTLU AİLE SÖYLEŞİSİ
Seversek Mutlu Olabiliriz...
AFŞİNDER AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET İLKER ÇİTİL ?İ KONUK ETTİ
“VEKİLLERİMİZLE BULUŞUYORUZ” PROJESİNDE ÇİTİL, AFŞİNDERE KONUK OLDU
AFŞİNDER AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET UĞUR DİLİPAK ?I KONUK ETTİ
"VEKİLLERİMİZLE BULUŞUYORUZ" PROJESİNDE DİLİPAK, AFŞİNDER´E KONUK OLDU
Kahramanmaraş´ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98.Yıl Dönümü Etkinliği
Maraş Bize Mezar Olmadan, Düşmana Gülzar Olmaz...
Afşinder 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı
Afşinder Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, 14 Ocak 2018 5.Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.
Tamburdan Sızan Nağmeler
Eğitim ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sanata verdiği önem ile bilinen Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, AFŞİNDER, ses ve tambur sanatçısı Hakan Dedeler´i, cumartesi sohbetleri adı altında devam ettirdikleri geleneksel toplantıda “Tamburdan Sızan Nağmeler” adlı programa konuk etti.
İbrahim ZARİFOĞLU ´ İstanbul ve İstanbullu Şiirler ´ Programı
İstanbul da faaliyet gösteren ve sivil toplum kuruluşu olarak örnek projeleri ile bilinen Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, AFŞİNDER bu ayki geleneksel cumartesi sohbetlerinde üyelerini Kahramanmaraş’ın yedi güzel adamından biri olan merhum Cahit Zarifoğlu’nun yeğeni Şair-Yazar İbrahim Yavuz Zarifoğlu ile “İstanbul ve İstanbullu Şiirler” adlı programda buluşturdu.
2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı Bursiyerlerimizle İlk Buluşma
2017 ? 2018 eğitim ve öğretim dönemi içerisinde “Eğitim Desteği” adı altında vereceğini açıkladığı, 51 asil 9 yedek üniversite öğrencilerinden İstanbul da okuyanlar ile ilk buluşmayı yapıp burslarını dağıttı.
Afşinder Dernek Merkezinde Aşık Yener´i Şiir ve Türküleri ile Andı.
“Kız sen İstanbul’un neresindensin”, “Başı duman pare pare” gibi meşhur olmuş bir çok eseri bestelenip ünlüler tarafından seslendirilen Aşık YENER, İstanbul’da kültürel anlamda yaptığı etkinlikler ile bilinen Afşinder tarafından düzenlenen bir gece de şiirleri, hatıraları ve türküleri ile anıldı.
Büyük Usta Aşık Yener Kabir Ziyaretimiz
Dostluk Kardeşlik ve Kültürün buluştuğu adres olan Afşinder, binlerce eseri bulunan büyük usta Tanırlı Aşık Yener’i vefatının 8. Yılı münasebeti ile meftun olduğu Büyükçekmece mezarlığındaki kabri başında anma etkinliği düzenledi.
Afşinder Üyeleri ´ HİCRET ´ Konferansı
HİCRET NEDİR, NASIL ANLAMALIYIZ Gündeme özel konulara karşı duyarlılığı ile bilinen, İstanbul’un aktif derneklerinden Afşinder, Hicri yılbaşı münasebeti ile Florya dernek merkezinde, üyelerine İlahiyatçı Süleyman Malkoç’un konuşmacı olarak katıldığı, “Hicret nedir, nasıl anlamalıyız” konulu konferans düzenledi.
2017-2018 Eğitim Bursları
2017-2018 Eğitim Bursları
Afşinder, Cüzünü Tamamlayan Çocuklara Kuranı Kerim Hediye Etti.
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, “Haydi Çocuklar Camiye, Cüzünü Tamamlayana Kur’an-ı Kerim Bizden Hediye” adıyla başlattığı kampanya çerçevesinde toplanan 1.000 adet Kur’an-ı Kerim, Afşin Ulu Camide düzenlenen törenle dağıtılmaya başlandı.
Afşinder Üyeleri İkinci İftarında Avcılar Sosyal Tesislerinde Buluştu.
Kısa adı Afşinder olan ve İstanbul Florya da faaliyet gösteren, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, çalışmalarına emek ve katkı sunan hemşerileri ile Dostluk İftarında bir araya geldi. Ramazan ayı içerisinde üyelerine yönelik ilk iftarını geçtiğimiz günlerde dernek merkezinde yapan Afşinder, dernek çalışmalarına katılan, Yemliha dergisi ve eğitim burslarına katkı sunan hemşerilerine yönelik ikinci iftarını Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.
Afşinder Üyeleri Dernek Merkezinde İftarda Buluştu.
Kısa adı Afşinder olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği geleneksel hale getirdiği dernek merkezinde ki iftar yemeğinde üyelerini buluşturdu.
AFŞİNDER ÖĞRENCİLERİ KARİYER GÜNLERİNDE BULUŞTU
Afşinder,İstanbul da okuyan üniversite öğrencilerini Asil Okullarında ki kariyer günlerinde bir araya getirdi.
Afşinder, Aşık Mahzuni Şerif ve Aşık Yener i Andı
Vefatının 15. Yılında Aşık Mahzuni Şerif’i ve arkasında binlerce eser bırakan Aşık Yener, yaşanmış canlı hatıraları ve türküleri Afşinder dernek merkezinde anıldı.
Afşinder Anneleri Kınalı Kuzularını ziyaret etti.
Kısa adı Afşinder olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, kültürel programlar kapsamında gerçekleştirdiği Çanakkale Gezisinde, dernek üyesi Anneleri Çanakkale deki yüz binlerce şehit Kınalı Kuzularla buluşturdu.
Afşinder den anlamlı program bize her şey O nu hatırlatıyor
Dostluk,Kardeşlik ve Kültürün buluştuğu adres olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği anlamlı bir programa imza atarak, dernek merkezinde Veraset-i Nebevi ve Miracı anlamak konulu özel bir gece düzenledi.
AFŞİNDER, BAŞBAKAN YARDIMCISI VEYSİ KAYNAK I MİSAFİR ETTİ
Kısa adı Afşinder olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak’ı konuk etti. Afşinder ?in daveti üzerine Florya dernek merkezine konuk olan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, salonu dolduran hemşerileri ile hasret giderdi.
AFŞİNDER den,Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesine Yardım
İstanbul’da faaliyet gösteren Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, Afşin de yapımı devam eden Afşin Eshab-ı Kehf Cami ve Külliyesi inşaatı için başlattığı yardım kampanyası tamamlandı.Toplanan nakdi yardımlar dernek başkanı Ahmet Ardıç tarafından Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan ’a teslim edildi.
MARAŞFED KURULUŞUNU 12 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ İLE DUYURDU
Kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu, kısa süre önce İstanbul’da faaliyet gösteren dernekler tarafından kurulma kararı alınmıştı. Kurulum çalışmaları tamamlanan MARAŞFED ilk program olarak, hem Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümünü kutlamak hem de Federasyonun kurulum amacı ve tanıtımı için Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde bir toplantı düzenledi.
AFŞİNDER PROJE EKİBİ PRİZREN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği proje ekibi, Gençlik ve SporBakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesinin yurtdışı programını yapmak üzere gittikleri Kosova’nın Prizren şehrindeki Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen EVCİT ’i ziyaret ettiler.
AFŞİNDER KOSOVA NIN PRİZREN ŞEHRİNDE ESHAB-I KEHF İ ANLATTI
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneğinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesinin yurt dışı programı Kosova’nın Prizren şehrinde “Eshab-ı Kehf’in Işığında Dostluk ve Kardeşlik Bağı” temasıyla gerçekleştirildi.
AFŞİNDER BURSİYER ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
İstanbul’da okuyan Afşinder’in bursiyer öğrencileri örnek bir davranış sergileyerek,Afşin’de yapımı devam eden Eshab-ı Kehf Külliyesi inşaatı için Afşin Kaymakamlığının başlattığı yardım kampanyasına aldıkları burslarından bağışta bulunarak destek oldular.
AFŞİNDER ÖZEL BİR DOĞUM GÜNÜ İÇİNTOPLANDI
Dostluk,Kardeşlik ve Kültürün buluştuğu adres ve kısa adı,AFŞİNDER olan Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, İlahiyatçı Süleyman MALKOÇ ’un anlatımıyla “Sultan-ı Kâinatın Hikmet-i Teşrii ve Fahr-i Kâinatın Dünyaya Teşrifi” konulu özel bir gündem ile dernek merkezinde toplandı.
AFŞİNDER, ANTALYA DA ÇAĞIN ESHAB-I KEHF İ OLMAYI ANLATTI
AfşinEshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, Afşinder,Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesi kapsamında Antalya’da “Çağın Eshab-ı Kehf’i Olmak” adlı program düzenledi.
GÖNÜLDER ÜYELERİ AFŞİNDERİ ZİYARET ETTİ
Gönüllü küçük bir grubun Eshab-ı Kehf’i tanıtmak ve sağlıklı yaşam için sabah sporu yaparak başladıkları, yakın zamanda da, Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği adında bir çatı altında toplanan GÖNÜLDER üyeleri, 15 Temmuz Kahramanlar Koşusu için geldikleri İstanbul’da AFŞİNDER’İ ziyaret etti.
Kuran Bülbülleri Rahlelerine Kavuştu...
İstanbul’da faaliyet gösteren Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği (AFŞİNDER), Afşin İlçe Müftülüğüne bağlı camiye 1.100 adet plastik Kuran’ı Kerim rahlesi dağıttı.
AFŞİNDER BURSİYER ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
Dostluk,Kardeşlik ve Kültürün Buluştuğu Adres olan Afşinder, yeni eğitim ve öğretim döneminde son yıllarda düzenli olarak verdiği burslardan bu yıl 44 öğrenciye burs vereceğini açıklamıştı. İstanbul da okuyan öğrenciler tanışmak ve ilk burslarını almak üzere dernek merkezinde bir araya geldi.
AFŞİNDER BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI.
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği’ne 2016 ? 2017 Eğitim ve Öğretim döneminde burs müracaatında bulunan 80 öğrenci arasında yapılan değerlendirmelere göre aşağıda ismi yazılan 44 öğrenciye burs verilmesi uygun bulunmuştur.
AFŞİNDER MUHARREM AYI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Afşinder, dernek merkezinde “Hikmet Nazarıyla Kerbela ve Ehl-i Beyt” konulu söyleşi gerçekleştirildi. İstanbul’da faaliyet gösteren Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği Muharrem ayı etkinliği olarak bu yılda üyelerini farklı bir konu ve konuk ile buluşturdu.
Afşinder üyeleri Türkü Gecesi adlı programda buluştu.
Kısa adımAfşinder olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği üyeleri, yaz tatilinin ardından yeni faaliyet döneminde güzel bir etkinlik yaparak “Türkü Gecesi” adlı bir program organize etti.
2016-2017 Eğitim Bursları
2016-2017 Eğitim Bursları
Sütçü İmamın Torunları,Darbecilere Karşı Taksim Meydanında Toplandı “Bu Bir, DİRENİŞ ve DİRİLİŞ Hareketidir.”
Kahramanmaraş’ın Kahraman Dernekleri 15 Temmuz da hainleri gerçekleştirmeye çalıştıkları darbe kalkışmasına istinaden bir araya gelip ortak bir bildirge yayınladılar.
YEMLİHA DERGİSİNİN İKİNCİ SAYISI İFTAR PROGRAMINDA TANITILDI.
Afşinder, yıllık olarak çıkardığı ve içeriğinde Tarih,Kültür, Sanat ve Aktüel Haberlerin yer aldığı YEMLİHA Dergisinin ikinci sayısını Avcılar Belediyesi Sosyal Tesislerinde verdiği iftar ile tanıttı.
AFŞİNDER HEMŞERİLERİ İLE GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU.
Afşinder,geleneksel hale getirdiği Ramazan ayı iftar programlarına bu yıl da devam ederek, hemşerilerini dernek merkezinde kurulan gönül sofrasında bir araya getirdi.
AFŞİNDER ,İKİNCİ DEFA YILIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜNÜ ALDI.
Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği ( ESVED) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Eshab-ı Kehf Başarı Ödülleri”kapsamında Yılın Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne son dönemde yaptığı Gençlik veSpor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesi ile ikinci defa AFŞİNDER layık görüldü.
Afşinder,Eshab-ı Kehf i Gaziantep Üniversitesinde Anlattı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesinin, ikinci toplantısı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni temsilen Gaziantep’te yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya gençlerin ilgisi oldukça yoğundu.
AFŞİNDER, BURSİYER ÖĞRENCİLER İLE KAHVALTIDA BULUŞTU.
Afşinder, 2015 ? 2016 eğitim ve öğretim döneminde,Türkiye genelinde burs verdiği toplam 36 öğrenciden,İstanbul’da okuyan öğrenciler ile kahvaltıda bir araya geldi.
ESHAB-I KEHF GENÇLİK AKADEMİSİ PROJESİ İLK TOPLANTISINI İSTANBUL DA GERÇEKLEŞTİRDİ.
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği nin hayata geçirdiği, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Eshab-ı Kehf i ve bu gençlerin kıssalarından alınacak derslerin işleneceği, Türkiye’nin yedi bölgesi ve Balkanlarda gerçekleştirilecek olan "Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi" projesinin açılış programı Marmara Bölgesi, İstanbul’da, Küçükçekmece Belediyesinin katkılarıyla Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.
AFŞİNDER, ÇANAKKALEDEN GÜNÜMÜZE ŞEHİTLERİMİZİ ANDI.
Afşinder, Çanakkale’den Günümüze Şehitlerimiz konulu anma etkinliği gerçekleştirdi. Çanakkale deniz zaferi haftası münasebeti ile hem Çanakkale’de kahramanca savaşan aziz şehitlerimizi hem de günümüz vatan topraklarını korumak için bölücü terör örgütleri ile yaptıkları mücadele sırasında şehit olan hemşerilerimiz adına dernek merkezinde bir anma ve mevlid etkinliği gerçekleştirildi.
AFŞİNDER YÖNETİMİ TEMEL KARADENİZ’İ ZİYARET ETTİ.
Afşinder Yönetim Kurulu İstanbul’un 39 ilçesi içerisinde nüfus yoğunluğu olarak en büyük ilçesi olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Temel Karadeniz’i makamında ziyaret etti.
Afşinder Üyeleri Trekking Etkinliği İle Stres Attı.
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği farklı bir çevre etkinliği düzenleyip üyelerinin stres atması için Trekking ( Doğa Yürüyüşü ) gerçekleştirdi.
AFŞİNDER ÇETELERİNDEN ÖRNEK BİR 12ŞUBAT ETKİNLİĞİ
Afşinder,sevgi, paylaşma ve kardeşlik ile dolu örnek bir 12 şubat etkinliği düzenledi.Her yıl farklı organizasyonla kutlanan 12 şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşbayramı etkinliği kapsamında bu yılda “Eshab-ı Kehf Nesli, Mazlum Bayırbucak’lıTürkmen Kardeşlerinin Yanında” sloganı ile başlatılan kampanya da toplanan malzemeler,Afşinder Çeteleri ve üyeleri tarafından yardım tırına yüklendi. Hayrat İnsani Yardım ve Kızılay aracılığı ile yapılan kampanyada toplanan 100.000 parca ürün listesi yetkililere teslim edildi.
HAYATA TUTUNMAK İÇİN...
Afşinder, “Hayata Tutunmak İçin” sloganıyla dernek merkezinde temel ilk yardım eğitimi semineri düzenledi. MARSAR Marmara Arama ve Kurtarma Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen temel ilk yardım seminerini, MARSAR ve 112 acil eğitmeni Satı Gökaslan verdi.
ESHAB-I KEHF GENÇLİK AKADEMİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi Projesinde ikinci aşama olan Koordinatör Eğitimleri tamamlandı.
AFŞİNDER BAŞKANI ARDIÇ BABAM VE BEN KONULU SÖYLEŞİYE KONUK OLDU
Çınar Koleji Başakşehir Kampüsünün organize ettiği , Çınar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “Babam ve Ben” konulu söyleşiye Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ konuşmacı olarak katıldı.
YEŞİL DERNEK PROJESİ İLE AFŞİNDER İKİNCİ KEZ UMUT OLDU
Kısa adı AFŞİNDER olan, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, üyeleri üzerinde çevre bilinci ve duyarlılığını artırmayı hedefleyen, doğada geç çözünen atıkları toplamayı hedefleyen YEŞİL DERNEK adı altında başlattığı projenin ikinci meyvesi olarak, geri dönüşümden kazanılan on adet tekerlekli sandalye ile ihtiyaç sahiplerine umut oldu.
ÖĞRENCİLERE, KAHRAMANMARAŞ VE ESHAB-I KEHF KISSASI ANLATILDI
Çınar Koleji Büyükçekmece Kampüsü Rehberlik zümresinin organize ettiği “Kazandıran Söyleşiler” adlı proğrama dernek olarak son zamanlarda yapılan faaliyetlerin gençlere örnek olarak anlatılması için Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ konuk oldu.
AFŞİNDER EZBERE YAŞAMLAR ADLI SÖYLEŞİ YAPTI
Afşinder belli dönemlerde günün anlamına uygun olarak üyelerini bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak adına yaptığı toplantılara bir yenisini ekleyerek 22. ve 23. dönem Milletvekili, Beyazay Derneği Genel Başkanı Sayın Lokman AYVA ile dernek merkezinde "Ezbere Yaşamlar" adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.
AFŞİNDER DEN ULUSLARARASI BİR PROJE ESHAB-I KEHF GENÇLİK AKADEMİSİ
Afşinder, Eshab-ı Kehf´i tanıtmayı ve o inanmış yedi gencin zulme karşı verdikleri mücadeleyle günümüz İslam Dünyasında yaşanan sıkıntıları gençlere anlatmayı hedefleyen "Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi" adlı Uluslararası bir projeye daha imza attı.
BAYIRBUCAK BÖLGESİ İÇİN AFŞİNDER YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI.
Bayırbucak Türkmen bölgesinde son zamanlarda yaşanan olumsuz durumdan dolayı Afşinder üyeleri arasında bir yardım kampanyası başlattı.
Kahramanmaraş Milletvekili Dr Mehmet İlker ÇİTİL den, AFŞİNDER e ziyaret
25. ve 26. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kahramanmaraş Milletvekili olan, Afşinli Dr. Mehmet İlker ÇİTİL, İstanbul da faaliyet gösteren AFŞİNDER ´e nezaket ziyaretinde bulundu.
AFŞİNDER DE GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERLE İLK BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ
Afşinder’e 2015 ? 2016 Eğitim ve Öğretim döneminde yapılan müracaatların değerlendirilmesi sonucunda burs almaya hak kazanan öğrenciler dernekte tanışma toplantısında bir araya gelerek ilk burslarını aldılar.
Afşinder. Muharrem ayı Kardeşlik İftarı ve KERBELA konulu panel düzenledi.
Dostluk, Kardeşlik ve Kültürün buluştuğu adres olan Afşinder, dernek merkezinde Muharrem ayına özel bir etkinlik düzenleyip, hemşerilerimizi "Kardeşlik İftarında" buluşturdu. İftar proğramının ardından, KERBELA konulu panel düzenlendi.
YEMLİHA DERGİSİ KAHRAMANMARAŞ TA TANITILDI
Dostluk , Kardeşlik ve Kültürün buluşma adresi olan Afşinder’in Kahramanmaraş’ın Tarihi değerleri , kültürel yapısı ve aktüel dernek faaliyetlerinden oluşan YEMLİHA Dergisi Kahramanmaraş’ta Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından dergiye önsöz gönderenlere ve kamuoyunun beğenisine sunuldu.
AFŞİNDER , YEMLİHA DERGİSİNİ İFTAR ORGANİZASYONU İLE DUYURDU
Afşinder’in geleneksel hale getirdiği iftar organizasyonlarında bu yıl yeni çıkardığı YEMLİHA Dergisinin tanıtımı yapıldı. Dostluk, Kardeşlik ve Kültürün Buluştuğu Adres sloganı ile yola çıkarak hazırlanan dergi iftar etkinliği kapsamında gelen davetlilerin beğenisine sunuldu.
AFŞİNLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ERDEM KARAKOÇ, AFŞİNDER DE HEMŞEHRİLERİ İLE BULUŞTU
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olan Afşinli Erdem KARAKOÇ Afşinder de yapılan toplantı da hemşehrileri ile buluştu.
AFŞİNDER , MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDE AİLENİN ÖNEMİ KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ.
Afşinder, Mayıs ayı etkinlikleri içerisinde günümüzde çok büyük bir önem arz eden “Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Ailenin Önemi” konulu üyelerini bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak maksatlı Bay-Der, Bağımsız Yaşam Derneği ile ortak dernek merkezinde seminer düzenledi.
AFŞİNDER, KUTLU DOĞUM PROĞRAMINDA GENÇLER DUYGULANDIRDI...
Her yıl geleneksel hale gelen Kutlu Doğum Proğramının bu yılki sürprizini geleceğimizin teminatı gençler yaptı. Programın Hazırlanması, Sunumu, Kur’an-ı Kerim Okuması, Slâyt gösterisi, Naatlar, Şiirler ve İlahilerden oluşan programda Gençler bizde varız dediler.
SÜTÇÜ İMAMIN TORUNLARI İSTİKLAL CADDESİNİ FETHETTİ...
12 Şubat Kahramanmaraş’ın Kurtuluş günü, İstanbul’da faaliyet gösteren ve Federasyon aşamasında çalışma yapan tüm Derneklerin yoğun katılımı ile 15 Şubat Pazar günü Taksim İstiklal Caddesinde KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ gerçekleştirerek kutlandı.
AFŞİNDER Emitt Turizm Fuarında Afşin i yalnız bırakmadı!
Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk,Kültür ve Çevre Derneği (AFŞİNDER) 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul´da 59 Ülkenin katılımı ile gerçekleşen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Afşin Belediyesinin açtığı Eshab-ı Kehf temalı standını yalnız bırakmadı.
AFŞİNDER YÖNETİMİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI
Dernek Merkezinde Genel Kurul sonrası yapılan ilk toplantıda Yönetim Kurulu Üyeleri üyeler ile yakından tanışıp kaynaşma içerisinde görev dağılımı, faaliyet programları ve yeni projeler ile alakalı istişare etti.
AFŞİNDER 4. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Dostluk ve Kardeşliğin buluşma noktası olan, İstanbul’daki tüm Afşin’li hemşerilerimizin sesi soluğu olarak faaliyet gösteren AFŞİNDER 4. Olağan Kongresi Yoğun bir Delege Katılımı ile gerçekleştirildi. Tek liste halinde yapılan Genel Kurulda delegeler istikrar sürsün diyerek tekrar Ahmet ARDIÇ başkanlığındaki Yönetim Ekibine görevi tevdi ettiler.
AFŞİNDER, KAHRAMANMARAŞ VE ÜLKE SANAYİSİNİN GELİŞİMİ KONULU SÖYLEŞİ YAPTI
AFŞİNDER, Dernek Merkezinde Kahramanmaraş ve Ülke Sanayisinin Gelişimi Konulu söyleşi gerçekleştirdi. Programın onur konuğu Memleketimizin yetiştirdiği önemli Bürokratlardan, Ülke ve Kahramanmaraş Sanayicilerine ciddi destek olan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi E. Genel Müdürü, Sayın Süfyan EMİROĞLU oldu.
YEŞİL DERNEK PROJESİNİN MEYVELERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Doğayı seviyorum, Çevreyi Koruyorum projesi kapsamında toplanan Tekerlekli Sandalyeler 03 Aralık Dünya Engelliler Gününde Afşin’de sahiplerine teslim edildi.
AFŞİNDER VEKİLLERİMİZLE BULUŞUYORUZ BEŞİNCİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Afşinder ?in Milletvekillerimizi daha yakından tanımak, doğru bilgiyi öğrenmek, yapılan çalışmalardan haberdar olmak ve fikir alış verişlerinde bulunmak için başlattığı “Vekillerimizle Buluşuyoruz” projesinin beşinci toplantısını Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş Milletvekili, Dr. Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU ile gerçekleştirdi.
DOĞAYI SEVİYORUM ÇEVREYİ KORUYORUM
AFŞİNDER´in üyeleri arasında gerçek manada bir çevre bilinci oluşturmak için başlattığı "Doğayı Seviyorum, Çevreyi Koruyorum" adlı projede toplanan Atık Yağ, Atık Pil ve Sert Plastik maddelerinin geri dönüşümünden dolayı, Çevreye az zarar veren dernek olarak artık “YEŞİL DERNEK” Unvanını aldı.
AFŞİNDER DEN EĞİTİME DESTEK
AFŞİNDER 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE 13 ÖĞRENCİMİZE BURS DESTEĞİ SAĞLIYOR
AFŞİNDER İETT´de çalışan Kahramanmaraşlılar´ı buluşturdu.
Birliktelikten gelen bereket... Ortak Toplantımıza katılan tüm Dernek Başkanlarımıza ve İETT çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
AFŞİNDER GELENEKSEL İFTAR PROĞRAMINI GÖL VE DENİZ MANZARASINDA YAPTI.
Afşinder geleneksel iftar proğramını bu yıl göl ve deniz manzarası eşliğinde gerçekleştirdi.
AFŞİNDER, YILIN BAŞARILI SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜNÜ ALDI
AFŞİNDER, bu yıl 8. Düzenlenen “Eshab-ı Kehf Başarı Ödülleri” kapsamında 25 dalda verilen ödüller içerisinde yılın başarılı “Sivil Toplum Kuruluşu” ödülüne layık görüldü.
AFŞİNDER DOSTLUK PİKNİĞİNDE BİNLERCE AFŞİN Lİ BİRARAYA GELDİ
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen AFŞİNDER dostluk pikniği Şamlar mesire alanında yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.
´´6. YEMLİHA YÜRÜYÜŞÜ´´ YAPILDI
Afşin Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "6. Yemliha Yürüyüşü” ilgi büyüktü. Vatandaşlar, "Rabia" afişi ile Afşin´den Eshab-ı Kehf Külliyesi´ne kadar yürüdü.
BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Yıllardan beri tüm Kahramanmaraşlıların yanında olan ve yeni dönemde tekrar Bahçelievler Belediye Başkan Vekili olarak göreve başlayan Mevlüt UYAN Beye Afşinder yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Yeni dönemde derneğimizin de sınırları içerisinde olduğu Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Temel KARADENİZ Beye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
AFŞİNDER MUHTEŞEM BİR KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ...
Dünyada, her yıl Nisan ayında yapılan “Kutlu Doğum” etkinlikleri kapsamında AFŞİNDER de, dernek merkezinde yoğun katılım ile kapsamlı bir program gerçekleştirdi.
DEĞERLİ HEMŞEHRİMİZ MUHSİN MERİÇ´TEN USTA´NIN İMTİHANI
Değerli hemşehrimiz Gazeteci- Yazar “Dr. A. Muhsin Meriç”, Usta´nın İmtihanı´nda herkesi ?emanetlerimiz´e sahip çıkmaya davet ediyor...
AFŞİNDER ÜYELERİNE YANGINDA YAŞAM GÜVENLİĞİ KONULU SEMİNER VERDİ
Afşinder, İstanbul İtfaiyesi ile ortaklaşa dernek merkezinde üyelerini bilgilendirmek için “Yangında Yaşam Güvenliği” konulu temel yangın eğitimi düzenledi.
DERNEK BAŞKANLARINDAN SİYASİ PARTİLERE ZİYARET
Biz Uzakta da olsak Gönlümüz Afşin de İstanbul’da faaliyet gösteren MARAŞDER,TÜRKOĞLUDER ve AFŞİNDER Dernek Başkanları İlçemiz Afşin’e gelerek seçim Siyasi partilerin seçim bürolarına ziyarette bulundular.
İSTANBULDA KAHRAMANMARAŞ KURTULUŞ GÜNÜ ŞENLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI
Kahramanmaraş ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıl dönümü münasebetiyle İstanbul da faaliyet gösteren dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği 4. Kurtuluş Günü Şenliği programı Bahçelievler Belediyesi sosyal tesislerinde yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
AFŞİNDER AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ SITKI GÜVENÇ I KONUK ETTİ
fşinder’in doğru bilgiyi birinci ağızdan dinlemek ve vekillerimizi daha yakından tanımak için başlattığı “Vekillerimizle Buluşuyoruz” projesinin bu ayki konuğu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Sıtkı GÜVENÇ oldu
AFŞİNDER AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ SEVDE BAYAZIT KAÇAR I KONUK ETTİ
Afşinder’in doğru bilgiyi birinci ağızdan dinlemek ve vekillerimizi daha yakından tanımak için başlattığı “Vekillerimizle Buluşuyoruz” projesinin bu ayki konuğu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Sevde BAYAZIT KAÇAR oldu. Sayın Vekilimiz dernek girişinde çiçeklerle karşılandı.
AFŞİNDER ÜYELERİNE SAĞLIKLI BESLENME VE BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLMAK İÇİN HELAL GIDANIN ÖNEMİ KONULU SEMİNER VERDİ.
Afşinder üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Günümüzde hastalıkların kaynağı olan beslenme konusunda doğru bildiğimiz yanlışların farkına varabilmek ve alışveriş kültürümüzü yeniden gözden geçirmeyi hedefleyerek kısa adı GİMDES olan Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği ile ortaklaşa dernek merkezinde Helal ve Temiz gıda konulu seminer düzenlendi.
AFŞİN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN FAZLI AYDOĞAN VE BERABERİNDEKİ KIRK KİŞİLİK ESHAB-I KEHF GÖNÜL ELÇİLERİ HEYETİ AFŞİNDER İ ZİYARET ETTİLER.
Afşin’den Vodafon İstanbul Maratonuna katılmak ve Afşin Eshab-ı Kehf’i tanıtmak için İstanbul ?a gelen kırk kişilik heyet Afşinder dernek merkezinde istanbulda ki hemşehrilerimizle bir araya geldi.
AFŞİNDER´DEN MISIR VE SURİYELİLER İÇİN KAN BAĞIŞI
AFŞİNDER´DEN MISIR VE SURİYELİLER İÇİN KAN BAĞIŞI
HAYATA CAN CANA KAN LAZIM
HAYATA CAN CANA KAN LAZIM CANA CAN KATALIM, KANVERELİM
FESHANEDE AFŞİNDER RÜZGARI ESTİ
FESHANEDE YAPILAN KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİNDE AFŞİNDER RÜZGARI ESTİ.
AFŞİNDER VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR PROJESİNİN İKİNCİ TOPLANTISI CHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ DURDU ÖZBOLAT İLE YAPILDI.
VEKİLLERİMİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIP, DOĞRU BİLGİYİ BİRİNCİ AĞIZDAN ÖĞRENMEK AMACI İLE BAŞLATILAN PROJEMİZ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR. İLKİNİ 6 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLLETVEKİLİMİZ SAYIN MESUT DEDEOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ PROGRAMIN BU GÜNKÜ KONUĞU CHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ SAYIN DURDU ÖZBOLAT OLDU.
AFŞİNDER VEKİLLERİMİZLE BULUŞUYORUZ
AFŞİNDER, “VEKİLLERİMİZLE BULUŞUYORUZ” PROJESİNİN İKİNCİ TOPLANTISINI 30 AĞUSTOS 2013 CUMA GÜNÜ SAAT 20:00 DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ DURDU ÖZBOLAT’ IN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRECEKTİR. TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ DERNEK MERKEZİMİZE DAVET EDİYORUZ.
 KAHRAMANMARAŞ LILAR BİRLİK İFTARINDA BULUŞTU
BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ İLE KAHRAMANMARAŞ DERNEKLERİNİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINDA 1550 KAHRAMANMARAŞLI BİRARAYA GELEREK BİRLİKTE İFTAR YAPTI.
AFŞİNDER ÜYELERİ DOSTLUK VE KARDEŞLİK İFTARINDA BULUŞTU
AFŞİNDER DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİN ÖNEM KAZANDIĞI PAYLAŞMANIN VERDİĞİ MUTLULUĞUN DOLUP TAŞTIĞI BU GÜNLERDE GELENEKSEL OLARAK YAPTIĞI İFTAR PROGRAMINI BU YIL İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FLORYA SOSYAL TESİSLERİNDEKİ İDEAL SALONDA BÜYÜK BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİ.
AFŞİNDER VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR PROJESİNİN İLK TOPLANTISI MHP MİLLETVEKİLİ MESUT DEDEOĞLU İLE YAPILDI
Afşinder Vekilleriyle daha yakından tanışmak ve Kahramanmaraş’a dair sorun ve çözüm önerilerini konuşmak üzere yapılanları ilk ağızdan dinleyip doğru bilgiye ulaşmak için Vekilleriyle Buluşuyor.
AFŞİNDER MEDYA TV VE ADANA TV DE CANLI YAYINDA AFŞİN İ TANITMAYA DEVAM EDİYOR
Afşinder etkinliklerine Hilmi ŞAHBALLI ile canlı yayın yaparak tüm hızıyla devam ediyor
AFŞİNDER ÜYELERİNE ÖZEL CHECK UP KAMPANYASI !!!
AFŞİNDER İLE BEYLİKDÜZÜ TIPMERKEZİ ARASINDA YAPILAN ÖZEL PROTOKOL İLE 30 HAZİRAN 2013 TARİHİNE KADARGEÇERLİ OLAN YAKLAŞIK 18 ÇEŞİT TAHLİL VE MUAYENEDEN OLUŞAN BİR CHECK-UP KAMPANYASIAFŞİNDER ÜYELERİ İÇİN BAŞLATILDI.
AFŞİNDER DOSTLUK PİKNİĞİNDE BİNLERCE HEMŞEHRİMİZ BULUŞTU...
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen AFŞİNDER dostluk pikniği SultangaziBelediyesi Kent Ormanlarında büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleşti.
AFŞİNDER YÖNETİMİ 7 KİŞİ İLE YEMLİHA YÜRÜYÜŞÜNDE
Afşin belediyesi ve Afşin kent konseyinin birlikte organize ettiği geleneksel hale gelen YEMLİHA YÜRÜYÜŞÜNÜN 5. Yapıldı.
AFŞİNDER MAHZUNİ ŞERİF İ ANMA GECESİNDE BULUŞTU.
AFŞİNDER MAYIS AYI ETKİNLİKLERİ İÇERİSİNDE GELENEKSEL OLARAK YAPTIĞI MAHZUNİ GECELERİNDE BİR ARAYA GELEREK DOSTLUK VE MUHABBETLERİN ARTMASINA VESİLE OLDU.
AFŞİNDER LOGO TASARIMCISI ÜNLÜ HATTAT BİLAL AKKAYA DAN NEZAKET ZİYARETİ
ÜNLÜ TASARIMCI MODERN HAT SANATININ GÜNÜMÜZDEKİ ÖNEMLİ TEMSİLCİLERİNDEN OLAN AYRICA DERNEĞİMİZİN BU GÜNKÜ LOGOSUNU TASARLAYIP ÇİZEN HATTAT BİLAL AKKAYA DERNEK BAŞKANI AHMET ARDIÇ A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU
AFŞİNDER TRT DE AŞIK MAHZUNİ ŞERİF İ ANDI
AFŞİNDER İLE TRT MÜZİK KANALINDA YAYINLANAN TAKVİMLER PROĞRAMINDA AŞIK MAHZUNİ ŞERİF İ ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANMAK İÇİN BİRARAYA GELEREK ORTAK PROĞRAM YAPTI.
AFŞİNDER NİSAN 2013 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI...
AFŞİNDER YÖNETİM KURULU NİSAN AYI DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI DERNEK MERKEZİNDE KAHVALTIDA BİRARAYA GELEREK GERÇEKLEŞTİRDİ.
KAHRAMANMARAŞSPOR PTT 1.Lig´de
26 YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ
BEYLİKDÜZÜ CERRAHİ TIP MERKEZİ ZİYERETİ
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR... BEŞ DEĞERLİ İNSANIN BİR ARAYA GELEREK KURMUŞ OLDUKLARI BEŞİBİRYERDE LTD.ŞTİ. BÜNYESİNDE KURULAN ÖZEL BEYLİKDÜZÜ CERRAHİ TIP MERKEZİNE AFŞİNDER YÖNETİMİ OLARAK HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK.
AFŞİNDER BAŞKANI AHMETARDIÇ KUVEYTTÜRK İKİTELLİ ŞUBE MÜDÜRÜ FERHAT ÖZTÜRK Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
AFŞİNDER BAŞKANI AHMET ARDIÇ, KUVEYTTÜRKKATILIM BANKASI A.Ş. NİN İSTANBULDAKİ EN BÜYÜK ŞUBESİ OLAN İKİTELLİ ŞUBEMÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN DEĞERLİ HEMŞEHRİMİZ FERHAT ÖZTÜRK’ E HAYIRLI OLSUNZİYARETİNDE BULUNDU.
BAŞKANIMIZIN ZİYARETİ ASDER DE HABER OLDU.
AFŞİNDER BŞK. AHMET ARDIÇ ASDER´İ ZİYARET ETTİ
AFŞİNDER YENİ YÖNETİMİ SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DEĞERLİ HEMŞEHRİMİZ HALİL SAYIN BEYİ ZİYARET ETTİ.
16 NİSAN 2013 TARİHİNDE DERNEK YÖNETİCİLERİMİZDEN ONURSAL BAŞKAN DOĞAN KIRAÇ, DERNEK BAŞKANIMIZ AHMET ARDIÇ, GENEL SEKRETER MAHMUT GÖKŞEN ,SOSYAL İŞLER SORUMLUMUZ CUMA BAHÇE İLE BİRLİKTE SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DEĞERLİ HEMŞERİMİZ HALİL SAYIN BEYİ ZİYARET ETTİLER.
DERNEK BAŞKANIMIZ AHMET ARDIÇ ASDERİ ZİYARET ETTİ.
BAŞKANIMIZ, HERKES İÇİN ADALET PAROLASI İLE KURULAN,BAŞKANLIĞINI ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF DR NEVZAT TARHAN´IN YAPTIĞI ADALETİ SAVUNANLAR DERNEĞİ GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ.
AFŞİNDER YENİ YÖNETİM KURULU
AFŞİNDER YENİ YÖNETİM KURULU
YENİ DERNEK BAŞKANI AHMET ARDIÇ
YÖNETİM KURULU 04.NİSAN 2013 TARİHİNDE KENDİ ARASINDA ALMIŞ OLDUĞU KARAR GEREĞİNCE OY BİRLİĞİ İLE AHMET ARDIÇ YENİ DERNEK BAŞKANI OLARAK SEÇİLMİŞTİR.
AFŞİN ESHAB-I KEHF DOSTLUK KÜLTÜR VE ÇEVRE DERNEĞİNDE YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
AFŞİN ESHAB-I KEHF DOSTLUK KÜLTÜR VE ÇEVRE DERNEĞİNDE YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
AFŞİN OTOBÜSÜ KAZA YAPTI: 6 ÖLÜ 11 YARALI
Afşin Otobüsü İzmir´e Giderken Kaza Yaptı, Uşak´ta meydana gelen trafik kazasında 6 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.
12 ŞUBAT KURTULUŞ GECESİ
İstanbul’da faaliyet gösteren tüm Kahramanmaraş il, ilçe, belde, köy dernekleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın katılımıyla, Maraş´ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü Geleneksel Kurtuluş Şenliğimiz ile kutladık
HACI DURAN GÖKKAYA VEFAT ETTİ
TETAŞ (Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, kalp krizi sonucu Hak´kın Rahmetine kavuştu.
KAHRAMANMARAŞ´LILARIN SEVGİLİSİ KENAN AMCAMIZI ZİYARET ETTİK
Memleketimizin yetiştirdiği en önemli değerlerden olan Kenan SEYİTHANOĞLU amcamızı rahatsızlığı nedeniyle ziyaret ettik.
AFŞİNDER BERÇENEKLİ HEMŞEHRİMİZ ABDULKADİR ASLAN´IN MUTLU GÜNÜNDE YANINDAYDI
AFŞİNDER Yönetim Kurulu Üyeleri Berçenekli Hemşehrimiz ve derneğimizin üyesi Abdulkadir ASLAN´ı mutlu gününde yalnız bırakmadı
AFŞİNDER CEMAL ÖZDEMİR´İ MUTLU GÜNÜNDE YALNIZ BIRAKMADI
AFŞİNDER CEMAL ÖZDEMİR´İ MUTLU GÜNÜNDE YALNIZ BIRAKMADI
ESHABI KEHF GÖNÜL ELÇİLERİNDEN AFŞİNDERE ANLAMLI ZİYARET
2012 AVRASYA MARATONU’NA katılmak üzere Afşin´den gelen ESHAB-I KEHF GÖNÜL ELÇİLERİ derneğimizi ziyaret ettiler
AVRASYA MARATONUNDA ESHAB-I KEHF RÜZGARI ESECEK
11 Kasım 2012-Pazar günü saat:09.30’da yapılacak AVRASYA MARATONU - Halk Yürüyüşünde olacağız
AFŞİN ESHAB-I KEHF GÖNÜLLÜLERİ AVRASYA MARATONUNA GELİYOR
Afşin´de Afşin ve Eshab-ı Kehf Külliyesini tanıtmak için yürüyen Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Kıtalararası Avrasya Maratonu için hazırlıklarını tamamladılar.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİLER
İstanbul´da okuyan yüksekokul öğrencisi hemşehrilerimiz ile bir araya geldik.
DERNEĞİMİZ YÖNETİCİLERİ KAHRAMANMARAŞSPOR KAMPINI ZİYARET ETTİ.
Başkanımız Doğan KIRAÇ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Gökalp GEDİKBAŞI, Zeki BAHÇE, Mahmut GÖKŞEN ve beraberinde dernek üyelerimizden oluşan heyet KAHRAMANMARAŞSPOR´u ziyaret etti
Afşin Eshab-ı Kehf Gecesi
15 günde bir Cumartesi akşamları yapmış olduğumuz "Afşin Eshab-ı Kehf Gecesi" adlı programımız Afşin Eski Belediye Başkanı Sn.İrfan GEDİKBAŞI´nın katılımı ile gerçekleştirildi.
EÜAŞ AMBARLI SANTRAL MÜDÜRÜ ŞÜKRÜ İLHAN´A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
EÜAŞ Ambarlı Doğalgaz Santral Müdürlüğüne atanan Şükrü İLHAN´a hayırlı olsun ziyareti yapıldı.
HEMŞEHRİMİZ OP.DR. ALİ AKSU ZİYARET EDİLDİ
AFŞİNDER Yönetim Kurulu Üyeleri Op.Dr.Ali AKSU´yu ziyareti etti
AFŞİNLİLER
Geleneksel olarak düzenlediğimiz "Afşin Eshab-ı Kehf İftar Proğramı" Floryadaki Dernek merkezimizde yapıldı.
43 YILLIK HUSUMET İFTAR İLE SON BULDU
Afşin-Büyüktatlı Kasabasında 43 yıldır devam eden husumet mübarek Ramazan ayının hoşgörü ortamına yakışır bir şekilde sona erdi.
AFŞİNDER´DE MAHSUN-İ ŞERİF GECESİ
Afşin Eshab-ı Kehf Derneği üyeleri Mahsun-i Şerif´in unutulmaz türküleri eşliğinde güzel bir gece yaşadı.
İSTANBUL´DAKİ KAHRAMANMARAŞLILARDAN FUTBOL ŞÖLENİ
İstanbul’da faaliyet gösteren tüm Kahramanmaraş Derneklerinin işbirliği ile düzenlenen “Kahramanmaraş Derneklerarası Futbol Turnuvası 2012” görkemli bir açılış ile başladı.
DERNEK BAŞKANIMIZ ESHAB-I KEHF YEMLİHA YÜRÜYÜŞÜ´NE KATILIYOR
Dernek Genel Başkanımız Doğan KIRAÇ, Eshab-ı Kehf Yemliha Yürüyüşü´ne katılmak üzere Afşin´e gitti.
KAHRAMANMARAŞSPOR ŞAMPİYON!..
Memleketimizin takımı 2.Lig´e yükseldi.
22 Mayıs 2012
FİNALİN ADI BELLİ OLDU
Kahramanmaraşspor´umuzun finaldeki rakibi belli oldu.
KAHRAMANMARAŞSPOR´UMUZ FİNALDE!..
Manisa 19 Mayıs Stadı´ndaki yarı final maçında Keçiörengücü ile karşılaşan takımımız maçı 2-0 kazanarak finale yükseldi.
AFŞİNDER´DE KUR´AN-I KERİM ZİYAFETİ
Afşin Eshab-ı Kehf Derneği Merkezinde, başta aziz şehitlerimiz olmak üzere ahirete intikal etmiş yakınlarımız ve tüm müslüman kardeşlerimize hediye eylemek üzere Kur´an-ı Kerim okuduk, dualar ettik.
ESKİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞEREF PEKÖZ VEFAT ETTİ
1984-1989 yılları arasında Afşinimizde Belediye Başkanlığı yapan Şeref PEKÖZ vefat etti.
MEVLİD ve TAZİYE PROGRAMI DUYURUSU
13 Mayıs 2012-Pazar günü saat:20.00’de derneğimiz üyelerinin vefat eden akrabaları için yeni dernek merkezimizde Mevlid-i Şerif ve Taziye Programı düzenlenecektir.
KAHRAMANMARAŞLI İLÇE DERNEK BAŞKANLARIMIZI DERNEĞİMİZDE KONUK ETTİK
İstanbul´da faaliyet göstermekte olan Kahramanmaraşlı İlçe, Belde ve Köy Dernek Başkanlarımız ile biraraya geldik.
İçinde bulunduğumuz hafta Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in dünyayı şereflendirmeleri nedeniyle kutlanan Kutlu Doğum Haftası’dır.
NİSAN-2012 YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
Nisan - 2012 Yönetim Kurulu Toplantımızı 28 kişiden oluşan Yönetim, Denetim ve İcra Kurulu Üyelerimizin katılımı ile birlikte Florya’da bulunan yeni dernek merkezimizde gerçekleştirdik.
ARİF SAİD ARDIÇ DÜNYA ŞAMPİYONU
Arif Said ARDIÇ İstanbul´da 23-25 Mart tarihleri arasında yapılan 3.Dünya Shotokan Karate Şampiyonası´nda Dünya Şampiyonu oldu
BAŞKANIMIZ DOĞAN KIRAÇ´TAN PROF.DR. ALPER CİHAN´A NEZAKET ZİYARETİ
Dernek Başkanımız Av.Doğan KIRAÇ, Kahramanmaraş Platformu Başkanı Ali Cemal ÖZDEMİR ile birlikte Prof.Dr.Alper CİHAN´ı ziyaret ettiler.
KAHRAMANMARAŞ PLATFORMU OLARAK CEMAL ÖZDEMİR´İ ZİYARET ETTİK
Kahramanmaraş Platformu üyesi derneklerimizin temsilcileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı görevine atanan hemşehrimiz Cemal ÖZDEMİR´i makamında ziyaret ettik
AFŞİNDER´DEN HEMŞEHRİMİZ SANİYE DİNÇ´E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
İstanbul Üniversitesi´nde görevli hemşehrimiz Saniye DİNÇ hanımın kanser tedavisi gören annesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk
DERNEK YÖNETİMİMİZ CAFER BİYER´İN AÇILIŞINA KATILDI
İşadamı hemşehrimiz Bilal ARDIÇ’ın sahibi olduğu CAFE BİYER´in açılışına katıldık.
İSTANBUL´DAKİ K.MARAŞLILARA
BÜYÜK KAHRAMANMARAŞ KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ”ne ekibi ile katılan Önsen Belediye Başkanı Aleaddin Devlet ÜLGER organizasyonun her aşamasında hemşehrilerimize destek sağladı
SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HEMŞEHRİMİZ HALİL SAYIN´I ZİYARET ETTİK
Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Alemdar´lı hemşerimiz Halil SAYIN´ı makamında ziyaret ettik
ŞUBAT-2012 YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
Şubat ayına ait Yönetim Kurulu Toplantımız K.Çekmece´de yapıldı
TAKSİM MEYDAI
Kahramanmaraş´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü nedeniyle İstanbul´da yaşayan hemşehrilerimiz ile beraber Taksim İstiklal Caddesi´nde yürüyüş düzenledik.
TÜM K.MARAŞLILAR YARIN İSTİKLAL CADDESİ´NDEYİZ...
İstiklal Zaferinin 92.Yıldönümünde yarın saat 12.00´de İstiklal Caddesindeki Galatasaray Lisesi önünden Kahramanmaraşlılar olarak yürüyoruz.
YENİ DERNEK BİNAMIZ TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI ve UĞURLU OLSUN
Derneğimiz Yeni Dernek Binasına Kavuştu
DERNEĞİMİZİN YENİ YÖNETİMİNİN GÖREV DAĞILIMI BELİRLENDİ
Yeni Yönetim Kurulumuzun Görev Alanları ve Sorumlulukları Belli Oldu
AFŞİNDER 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulu dernek merkezimizde gerçekleştirildi.
ALİ AFŞAROĞLU ABİMİZİ ZİYARET ETTİK
Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyelerinden bir kısmı Ali AFŞAROĞLU?nu ziyaret etti.
KADIKÖY?DE AFŞİN ESHAB-I KEHF GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI
Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Afşin?den gelen misafirlerimizi Kadıköy?de ağırladı
AFŞİNDER İSTİŞARE KURULU GENEL KURUL GÜNDEMİ İLE TOPLANDI
Derneğimizin İstişare Kurulu üyeleri Genel Kurul?u görüşmek üzere toplandı.
KAHRAMANMARAŞSPOR İYİ BAŞLADI SONUNU GETİREMEDİ
K.Maraşspor 2-0 öne geçtiği maçta K.Çekmecespor ile 2-2 berabere kaldı.
KAHRAMANMARAŞSPOR İSTANBUL´DA
Kahramanmaraşspor 25 Eylül 2011 Pazar günü saat 15:00?de Küçükçekmece Metin Oktay Stadyumunda Küçükçekmecespor ile karşı karşıya gelecek.
HEMŞEHRİMİZ SERDAR BÖKE 2011 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA MİNDERE ÇIKIYOR
Milli güreşçimiz ve hemşehrimiz Serdar Böke, İstanbul?da düzenlenen Dünya Şampiyonası?nda mindere çıkarak ülkemizi temsil edecek.
21 Ağustos 2011
AFŞİN ŞEHİDİNE AĞLIYOR
Hakkari-Çukurca karayolunda teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hakan ÇİL (24), Afşin´de toprağa verildi.
SOMALİ´YE YARDIM BOYUN BORCUMUZDUR
Son 60 yılın en ağır kuraklığını yaşıyan Doğu Afrika Bölgesindeki 11 milyon kişi açlık ve ölüm tehlikesi altında.
BÜYÜKTATLILAR?ın ?BÜYÜK ve TATLI? BULUŞMASI
İstanbul Büyüktatlar Derneği üyeleri Kent Orman´da Piknik Şenliği?nde buluştu.
HEMŞEHRİMİZ NAZIM KAYNAK YARGITAY BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
Afşin?li hemşerimiz Nazım KAYNAK Yargıtay´ın yeni başkanı oldu.
BÖYLE MUHTEŞEM OLUR MARAŞ´LININ BULUŞMASI
Derneğimizin de içinde yer aldığı Kahramanmaraş Platformunun düzenlediği ?K.Maraş Dayanışma Yemeği? yaklaşık 1500 hemşehrimizin katılımıyla gerçekleşti.
ORDİNARYÜS PROFESÖR MÜKRİMİN HALİL YİNANÇ VEFATININ 50.YILINDA ANILIYOR
Ordinaryüs Prof. Mükrimin Halil YİNANÇ,vefatının 50. Yılında Elbistan?da gerçekleştirecek 2 ayrı panelle yâd edilecek.
İSTANBUL?DA BÜYÜK KAHRAMANMARAŞ BULUŞMASI
Kahramanmaraş?lı hemşehrilerimiz yarın akşam saat 20:00?de İ.B.B 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde "DAYANIŞMA YEMEĞİ"nde bir araya geliyor.
ESHAB-I KEHF´TEN CANLI YAYIN
Hilal TV´de yayınlanan ?VAHYİN PENCERESİNDEN? programı bu akşam saat:20.30´da Eshab-ı Kehf Külliyesinden yapılacak.
İSTANBUL?DA KAÇ HEMŞERİMİZ YAŞIYOR?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre İstanbul?da kaç tane hemşerimiz ikamet ediyor. Haberin ayrıntısı için lütfen tıklayınız.
DR.YILDIRIM RAMAZANOĞLU BUGÜN 13:00´DE KANALTÜRK TV´YE KONUŞACAK
Derneğimiz Üyesi Dr. Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU bugün saat 13:00?de ulusal yayın yapan KANALTÜRK TV?de canlı yayında sizlerle birlikte olacaktır.
HEMŞERİMİZ VEHBİ VAKKASOĞLU İSTANBUL?DA ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELİYOR
Memleketimizin yetiştirdiği önemli isimlerden eğitimci-yazar Vehbi VAKKASOĞLU yarın İstanbul?da olacak.
?OSCAR?LIK BAŞKANLAR? ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Değerli hemşerimiz Mevlana DEMİREL?in Genel Yayın Yönetmenliği?ni yaptığı Belhaber.com?un bu yıl altıncısını düzenlediği Belediye Oscar?ları sahiplerini buldu.
HEMŞEHRİMİZ TURAN ÇOLAKKADI İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCISI OLDU
Andırın?lı hemşehrimiz Turan ÇOLAKKADI İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.
BELEDİYE OSCAR´LARI SAHİPLERİNİ BULUYOR
Değerli hemşerimiz Mevlana DEMİREL?in Genel Yayın Yönetmenliği?ni yaptığı Belhaber.com?un bu yıl altıncısını düzenlediği Belediye Oscar?ları sahiplerini buluyor.
FESHANE?DE ESHAB-I KEHF BAYRAMI
Dernek Başkanımız Av.Doğan KIRAÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz İstanbul Feshane´deki ?Hac, Umre ve Alternatif Turizm Fuarı?nda yer alan ?Afşin Eshab-ı Kehf Standı?nı ziyaret ettiler.
ESHAB-I KEHF DİYARINDAN MİSAFİRLERİMİZ VARDI.
Afşin Belediye Başkanımız Fazlı AYDOĞAN, Tanır Belediye Başkanımız Nurettin SARIKAYA ve Çobanbeyli Belediye Başkanımız İsmail MERT dernek merkezimize bir ziyaret programı gerçekleştirdiler.
HEMŞERİMİZ AVNİ TARHAN TÜRK GÜREŞ TARİHİNİN EN KAPSAMLI ARŞİV ÇALIŞMASINI YAPTI
Afşinli hemşerimiz Avni TARHAN, Türk spor tarihinde en büyük başarıların elde edildiği ata sporumuz güreşin tarihiyle ilgili cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük arşiv çalışmasını yaptı.
KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİNE ŞÜKRÜ KOCATEPE ATANDI
2007´den bu yana Kahramanmaraş Valisi olarak görev yapan Mehmet Niyazi TANILIR´ın Merkez Valiliğine atanmasından sonra Kahramanmaraş Valiliği görevine Kütahya Valisi Şükrü KOCATEPE atandı.
K.MARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (K.S.Ü) REKTÖRLÜĞÜNE HEMŞERİMİZ M.FATİH KARAASLAN SEÇİLDİ
K.S.Ü Rektörlüğüne Pazarcık´lı hemşerimiz Prof.Dr. M.Fatih KARAASLAN atandı. Hemşerimiz KARAASLAN?ın atama kararnamesi bugünkü Resmi Gazete?de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
YARALI POLİS MEMURU HEMŞERİMİZ DERNEK YÖNETİMİMİZ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ
Taksim´de önceki hafta gerçekleştirilen hain terörist saldırısında yaralanan Afşinli polis memurumuz Fethi AYDOĞAN?ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettik.
2 AYLIK ASTSUBAYIMIZ ŞEHİT OLDU
Konya?da göreve gittiği sırada askeri aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve 45 gündür yaşam mücadelesi veren hemşerimiz Sezai Efendi ASLANTAŞ şehit oldu.
AFŞİN´DE ENGELLİ BİR ÇOCUĞA REHABİLİTASYON MERKEZİNDE ŞİDDET UYGULANDIĞI İDDİA EDİLİYOR
Afşin?de özel bir rehabilitasyon merkezindeki sağır ve dilsiz bir çocuğun şiddete maruz kaldığı ve bu olayın bir cep telefonu ile görüntülendiği iddia ediliyor.
HEMŞERİMİZ POLİS MEMURU FETHİ AYDOĞAN TAKSİM?DEKİ HAİN SALDIRIDA YARALANDI
İstanbul-Taksim´de dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen hain terörist saldırısında hemşerimiz polis memuru Fethi AYDOĞAN da yaralandı.
SÜTÇÜ İMAM 31 EKİM´DE KAHRAMANMARAŞ´TA ANILACAK
İstiklal Harbinde işgal askerine ilk kurşunu sıkarak milli mücadelenin sembolü olan hemşerimiz Sütçü İmam 31 Ekim´de düzenlenecek çeşitli programlarla anılacak.
BAĞCILAR´DA ESHAB-I KEHF RÜZGARI ESTİ
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kültür Etkinlikleri kapsamında, Bağcılar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz "YEDİ RENK SEKİZİNCİ RENK İLE BULUŞUYOR" adlı etkinlik büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.
HSYK SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), HSYK seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarını açıkladı.
HEMŞERİMİZ MEHMET DEMİR HSYK ÜYELİĞİNE ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İstanbul-Eyüp Cumhuriyet Savcısı Hemşerimiz Mehmet DEMİR 17 Ekim 2010-Pazar günü yapılacak olan Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyeliğine aday olduğunu açıkladı.
AFŞİNDER RESMİ ÜYELİK SİSTEMİ DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ İFTAR PROGRAMI İLE BİRLİKTE START ALDI
Derneğimiz tarafından 7 Eylül 2010-Salı günü Bahçelievler Öğretmenevinde İstişare Kurulu Üyelerimize yönelik iftar programı düzenlendi.
Afşin-Elbistan´daki linyit yataklarını aslında Evliya Çelebi bulmuş
Memleketimiz ekonomisine çok büyük katkısı olan 3,5 milyar ton rezerve sahip Afşin-Elbistan kömür yatakları ile ilgili çok ilginç bir haber...
AFŞİNLİ HEMŞERİMİZ RESUL KALAYCI GÜREŞTE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Singapur?da yapılan 1. Gençlik Olimpiyatları?nda Serbest Stil Güreşte 76 kiloda mücadele eden Afşinli hemşerimiz Resul KALAYCI altın madalya kazandı.
Memleketimizin tek havaalanı 3 aylık tadilatın ardından faaliyete geçti.
Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından nisan ayında bakım ve onarım nedeniyle uçuşlara kapatılan Kahramanmaraş Havaalanı İstanbul ve Ankara?dan uçak seferlerine yeniden başladı.
AFŞİN BELEDİYE BAŞKANIMIZ FAZLI AYDOĞAN TÜM HEMŞERİLERİMİZİ KIZININ DÜĞÜNÜNE DAVET EDİYOR
Derneğimiz Üyesi Afşin Belediye Başkanımız Fazlı AYDOĞAN bu hafta sonu İstanbul´daki kızının düğününe tüm hemşerilerimizi davet ediyor.
HABERTÜRK GAZETESİ YAZARI BALÇİÇEK PAMİR´İN K.MARAŞ İLE İLGİLİ KÖŞE YAZISI
Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Balçiçek PAMİR Makale Konusunu Kahramanmaraş´a ayırdı. İşte o yazı;
2010 SBS´DE EN BAŞARILI OKUL KAHRAMANMARAŞ´TAN ÇIKTI
2010 SEVİYE BELİRLEME SINAVI(SBS)´DE EN BAŞARILI OKUL KAHRAMANMARAŞ´TAN ÇIKTI
AFŞİN´Lİ HEMŞERİMİZ CHP MİLLETVEKİLİ DURDU ÖZBOLAT´TAN K.MARAŞSPOR´A ÖNEMLİ DESTEK
Afşin?li hemşerimiz CHP Milletvekili Durdu ÖZBOLAT geçen sene olduğu gibi bu sene de Kahramanmaraşspor?umuzun sezonluk bütün spor malzemelerini karşılama sözü verdi.
K.MARAŞ HAVAALANI RAMAZAN BAYRAMI´NA YETİŞECEK
Kahramanmaraş Havaalanındaki pist yenileme ve tadilat çalışmalarının tüm hızıyla sürüyor.Havaalanının Ramazan Bayramı öncesinde ulaşıma açılması bekleniyor.
EÜAŞ DAİMİ İŞÇİ ALIMINI İPTAL ETTİ
Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), 143 kişilik Daimi Statüdeki İşçi alımını iptal etti.
AFŞİN-ELBİSTAN LİNYİTLERİ´NE 143 DAİMİ İŞÇİ ALINACAK
Türkiye?nin en büyük 7. Şirketi olan Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ),Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü?ne 143 daimi statüde işçi alacak.
08 Temmuz 2010
BU GECE MİRAC KANDİLİ
K.MARAŞSPOR´UN YENİ BAŞKANI DOĞAN TEHÇİ OLDU
Kongre tarihinin açıklandığı günden bu yana yeni başkanın kim olacağı merak konusu olan Kahramanmaraşspor?da Başkanlığa sürpriz bir şekilde iş adamı ve siyasetçi Doğan TEHÇİ seçildi.
DÜNYA´NIN GÖZÜ BİR KEZ DAHA KAHRAMANMARAŞ´TA...
2010 Architon Dünya Offshore Şampiyonası,Türkiye turu memleketimiz Kahramanmaraş?ta bulunan Menzelet Barajı?nda yapıldı.
İSTANBUL´DA KAHRAMANMARAŞ-TRABZON KARDEŞ ŞEHİR BULUŞMASI
İstanbul´da Kahramanmaraş´a ve Kahramanmaraşlılara yönelik düzenlemiş olduğu birçok etkinlik ve organizasyon ile hemşerilerimizin büyük bir çoğunluğunun takdirini kazanmış olan sevgili hemşerimiz Bilal ARDIÇ bu hafta sonu sadece memleketimize ve hemşerilerimize yönelik değil kökleri asırlar öncesinden beri bir çok dayanışma ve kardeşliği pekiştirici hadiselere dayanan, coğrafi konum olarak çok farklı olmasına rağmen kendisine has karakteristik özellikler itibariyle bir çok ortak noktası olan ülkemizin iki güzide şehri İstiklal Mücadelesinin Başkenti, Sütçü İmam diyarı, memleketimiz Kahramanmaraş ile "Karadeniz´in Başkenti" Trabzon´un birliğine ve dayanışmasına katkıda bulunabilecek bir organizasyona daha imza atıyor.
TERÖRİST DEVLET İSRAİL?İ ve ONUN MAŞALARINI ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ
Terörist devlet İsrail?in Filistin´e insani yardım götüren gemiye tüm anlaşmaları hiçe sayarak uluslararası sularda yaptığı baskını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
DiYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ BARDAKOĞLU: ?Afşin Eshab-ı Kehf ruhaniyeti çok yüksek bir yer
DiYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ BARDAKOĞLU: ?Afşin Eshab-ı Kehf ruhaniyeti çok yüksek bir yer bu külliye uluslararası alanda mutlaka tanıtılmalı?
KAHRAMANMARAŞ, IRAK FUTBOL TAKIMLARININ GÖZDE KAMP MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
Geçtiğimiz yaz Kuzey Irak Süper Ligi Futbol Takımlarından Zahospor?u ağırlayan memleketimiz bugünlerde aynı ülkenin bir başka takımı Telaferspor´a evsahipliği yapıyor.
KAHRAMANMARAŞ´ın NÜFUSU 2023´e KADAR %25 ARTACAK
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2008 veri tabanı esas alınarak yapılan çalışmaya göre Kahramanmaraş?ın nüfusunun 2023 yılında 1.325.000 civarında olacağı ve bunun %25?lik bir nüfus artışı demek olduğu kaydedildi.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 267 adet Sözleşmeli Büro Personeli Alacak
SGK, 18 adet Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile İl Müdürlüklerine bağlı Merkez Müdürlüklerine (il/ilçe), 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince 267 adet Sözleşmeli Büro Personeli alacak.
ÖYKÜNÜN KALBİ ?YÜREKLİ ADAMLAR DİYARI?NDA ATTI
Memleketimiz Kahramanmaraş ?Edebiyatın ve sanatın hayat bulduğu şehir? unvanına yakışacak faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.
DERNEK ÜYEMİZ ABDULLAH YAŞAR TES-İŞ TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİ OLDU
1989 yılından itibaren Ambarlı Doğalgaz Termik Santralında görev yapmakta olan hemşehrimiz Abdullah YAŞAR 15 mayıs 2010 tarihinde yapılan seçimle TES-İŞ İstanbul 1 no´lu şubeye Teşkilatlandırma Sekreteri olarak seçildi.
AFŞİN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ERGUN ERTEKİN VEFAT ETTİ.
1999 yılı yerel seçimlerinden sonra belediye başkanlığı görevinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, 2000 yılında geçirdiği trafik kazasında ağır bir şekilde yaralanarak yoğun bakımda Ankara´da tedavi görmekte olan Ergün ERTEKİN vefat etti.
Göksun´lu hemşerimiz Özdemir ÖZOK vefat etti.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı olan hemşerimiz Özdemir Özok, 6 aydır kanser tedavisi gördüğü ABD´de hayatını kaybetti.
DERNEĞİMİZ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE KURULU TOPLANTISINDA AFŞİNDER TARİHİNE NOT DÜŞÜLECEK NİTELİKTE KARARLAR ALINDI
DERNEĞİMİZ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE KURULU TOPLANTISINDA AFŞİNDER TARİHİNE NOT DÜŞÜLECEK NİTELİKTE ÖNEME HAİZ KARARLAR ALINDI.
HEMŞERİMİZ SEFER TURAN TRT 7 (TRT ARAP) GENEL KOORDİNATÖRÜ OLDU
HEMŞERİMİZ SEFER TURAN TRT 7 (TRT ARAP) GENEL KOORDİNATÖRÜ OLDU.
Kahramanmaraş Havaalanı 1 Temmuz?a kadar kapatıldı!
Kahramanmaraş Havaalanı 01.04.2010 ile 30.06.2010 tarihleri arasında devam edecek olan bakim ve tamirat nedeni ile uçuş trafiğine kapatıldı
MARAŞ´TA KİTAP KIRAATHANEDE OKUNUR!..
Kahramanmaraş´ta, okuma kültürünün yaygınlaşması için tüm Türkiye?de örnek olabilecek güzellikte bir proje uygulamaya konuldu.?Gelenekten geleceğe kitap ile kurulan köprü? adı altında Valiliğimiz tarafından yürütülen proje, Öğretmenevinin yanında açılan kıraathane ile hayata geçirildi.
T.S.E (Tunceli-Sivas-Erzincan)´Lİ DEĞİLSEN YÜKSEK YARGIDA HİÇBİRYERE GELEMEZSİN
Yargıtay Onursal Üyesi hemşerimiz Cevdet İlhan Günay, yüksek yargıdaki atama sistemi ve iç yapı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.
Kahramanmaraşspor kalecisinden Fair-Play örneği
Kahramanmaraşspor ile Fatih Gençlikspor arasında oynanan 17 Yaş Altı Ligi A Grubu maçında takımımızın kalecisi Sezer futbol sahalarında örneğine çok sık rastlanmayacak bir centilmenlik örneği gösterdi.
Abdullah Kösebalaban vefat etti.
Değerli hemşerimiz, kıymetli ağabeyimiz Abdullah Kösebalaban (67), umre ziyareti dolayısıyla gitmiş olduğu kutsal topraklarda vefat etti.
ESHAB-I KEHF DOSTLUK GECESİ MUHTEŞEM OLDU
Derneğimiz tarafından 13 Mart Cumartesi akşamı İstanbul?da yaşamakta olan tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimize yönelik olarak Güngören Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen ?ESHAB-I KEHF DOSTLUK GECESİ? adını verdiğimiz program muhteşem geçti.
Vefat ve başsağlığı
Derneğimiz Üyelerinden Harun KAYA?nın babası (Ali KAYA) vefat etmiştir. Cenazesi Afşin Asri Mezarlığında toprağa verilecektir
ESHAB-I KEHF DOSTLUK GECESİNE KATILIM İÇİN SERVİS KALDIRACAĞIZ.
13.03.2010 tarihinde çeşitli yöresel sanatçılarımızın katılımı ile düzenleyeceğimiz "ESHAB-I KEHFDOSTLUK GECESİ" programımıza katılım için sizlerden gelen talepler de gözönüne alınarak otobüs kaldırılacak.
Vefat ve Başsağlığı
Derneğimiz İstişare Kurulu Üyesi değerli hemşerimiz Sn.Mahmut GÖKŞEN´in kayınpederi Mustafa AKGÜL (60) vefat etmiştir.
Vefat ve Başsağlığı
Değerli hemşerilerimiz Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU ve Alaaddin KAVAF´ın kayınpederleri vefat etti.
25 Şubat 2010
Bu gece mevlid kandili
Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v)´in dünyaya teşriflerinin 1439´ncu yıldönümü olan bu gece Mevlid Kandili ile kutlanacak.
Efsane Güreşçimiz hemşerimiz Bekir BÖKE vefat etti.
1929 yılında Afşin Kabaağaç köyüne bağlı Akçırı mezrasında dünyaya gelen 3 kez Akdeniz Oyunları?nda 7 kez de Türkiye Şampiyonu olan, Maraş Çangalı?nın mucidi Milli Güreşçi Afşinli hemşerimiz Bekir BÖKE geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu Ankara?da hayatını kaybetti.
AFŞİNDER Dünya Ehl-i Beyt Vakfı´nın İftarındaydı
Afşinli hemşerimiz Fermani ALTUN´un Genel Başkanlığını yaptığı Dünya Ehl-i Beyt Vakfı´nın Muharrem ayı iftarına davetli olan Derneğimizi 3 kişi ile temsil ettik.
TÜM HEMŞERİLERİMİZİ AFŞİN PİDE İKRAMIMIZA DAVET EDİYORUZ
19.12.2009-Cumartesi akşamı dernek merkezimizde Afşin Pide ikramımız olacaktır. Tüm hemşerilerimiz davetlidir.
HİCRİ YILBAŞI VE MUHARREM AYIMIZ KUTLU OLSUN
Hicri 1431 yılına giriyoruz. AFŞİN-DER olarak tüm kardeşlerimizin hicri yeni yılını tebrik ediyoruz.
HEMŞERİLERİMİZLE BAYRAM BİR BAŞKA GÜZEL
Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Derneğimiz Merkezinde Gerçekleştirildi
Derneğimizde bayramlaşma bayramın 3.günü olacak
Kurban Bayramı Bayramlaşma Töreni Bayramın 3.günü (29.11.2009) saat:10.00´da dernek merkezimizde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra gerçekleştirilecek.
Hemşerimiz Cem KALENDER´in ödüllü romanı yayınlandı.
2007 yılında yapılan Ahmet Hamdi Tanpınar roman yarışmasında birincilik ödülü alan Afşinli hemşerimiz Cem Kalender´in ´Klan´ adlı romanı Kavis Kitap´tan çıktı.
HEMŞERİMİZ İSMAİL ASLAN, İŞ-KUR YÖNETİMİNE SEÇİLDİ
Türkiye Maden İşçileri Sendikası (MADEN-İŞ) Genel Başkanı İsmail Aslan, 6 milyon işçiyi temsilen, Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Elbistan´a Eshab-ı Kehf Minyatürü Yapılıyor
Elbistan Cumhuriyet Meydanına Eshab-ı Kehf Giriş Kapısı İnşa Ediliyor.
E.Ü.A.Ş AMBARLI´DA AFŞİNLİLER BULUŞMASI
E.Ü.A.Ş Ambarlı Termik Santralinde görev yapan hemşerilerimiz organizasyonuyla biraraya geldik.
Derneğimizin yeni web portalı test yayınına başladı
Derneğimizin yeni web portalı test yayınına başlamıştır.Yakın zamanda tüm eksikler giderildikten sonra faal olarak çalışmaya başlayacaktır...
Sayfa Üretim süresi :0,8672

© 2009 afsinder.org

Tam Ekran